Povelja STEM Parka

Sveučilište u Rijeci partner je na projektu STEM(AJMO!) kojeg vodi Centar tehničke kulture Rijeka u okviru kojega je osmišljen i izrađen STEM park. STEM park koji je otvoren u srpnju 2022. godine, dobio je Povelju za Naj-akciju za projekt iz područja odgoja i obrazovanja, tehničke kulture i organiziranog slobodnog vremena za djecu.

STEM park je osmišljen i izrađen u suradnji CTK Rijeka, Fakulteta za matematiku Sveučilišta u Rijeci (Bojan Crnković, Vedrana Mikulić Crnković), Astronomskog društva Višnjan (Petar Čuček), Grada Rijeke, projektantskog ureda Urbanistički studio Rijeka d.o.o. te djecom i volonterima uključenim u aktivnosti CTK Rijeka. STEM park je namijenjen djeci od 2 do 12 godina, a cilj je njime popularizirati STEM područja među djecom.

Više o STEM Parku i Povelji